Offre d’emploi – Vacature voor een voltijdse wetenschappelijke medewerker in de Vakgroep Geschiedenis (Middeleeuwse Studies) van de Universiteit Gent

Functie-inhoud 

Op 1 oktober 2010 ging aan de UGent het door het Herculesfonds gefinancierde project « Sources from the Medieval Low Countries (SMLC) » van start. Binnen dit project wordt gewerkt aan enerzijds de ontwikkeling van een nieuw databanksysteem voor de elektronische ontsluiting van middeleeuwse diplomatische bronnen (Diplomata Belgica, tot 1250) en anderzijds een grondige inhoudelijke updating en aanpassing van het al bestaande repertorium van middeleeuwse verhalende bronnen « Narrative Sources » (www.narrative-sources.be). 

De via deze vacature aan te werven wetenschappelijke medewerker zal in de eerste plaats instaan voor de inhoudelijke updating en aanpassing van Narrative Sources. Dit werk houdt in deze fase van het project vooral onderzoek naar de samenstelling van middeleeuwse manuscripten in. Daarnaast wordt van de medewerker ook verwacht dat hij/zij vanuit zijn/haar historische expertise een IT-specialist occasioneel bijstaat bij de ontwikkeling van de Diplomata Belgica-databank. 

De medewerker krijgt een contract van één jaar aangeboden, indien mogelijk in het statuut van bursaal (wat resulteert in een onbelast maandelijks beursbedrag vergelijkbaar met het nettoloon van een assistent). 

De medewerker in dit project zal niet enkel bijdragen tot de verdere ontwikkeling van een belangrijk onderzoeksinstrument voor de mediëvistiek, maar zal ook de mogelijkheid krijgen gedurende een jaar nuttige ervaring op te bouwen voor een eventueel aansluitend eigen doctoraatsproject. Binnen het contract zal tijd en ondersteuning worden geboden om een FWO-aanvraag voor te bereiden met het oog op financiering van een eigen doctoraatsonderzoek binnen het onderzoeksveld van de sociaal-culturele geschiedenis van de middeleeuwen. 

Vereist diploma 
Master, licentiaat, doctoraal (of gelijkwaardig) in de Geschiedenis, de Historische Taal- en Letterkunde, Medieval Studies of een gelijkaardig studiegebied. Kandidaten die hun diploma pas in september 2012 zullen behalen, kunnen reeds kandideren. Kandidaten die reeds in het bezit zijn van een doctorstitel komen niet in aanmerking. 

Functieprofiel 

  • U hebt een aantoonbare, grondige kennis van de middeleeuwse geschiedenis en/of cultuur.
  • Talenkennis: Nederlands, Engels en Frans. 
  • Vertrouwdheid met middeleeuwse talen (Latijn, Middelnederlands en/of Oud- en Middelfrans) en met hulpwetenschappen als codicologie en/of paleografie strekt tot aanbeveling. 
  • U kunt vlot overweg met courante IT-toepassingen. 
  • U kunt zelfstandig en nauwkeurig werken en neemt graag initiatief. 
  • U hebt de ambitie ook eigen doctoraatsonderzoek te verrichten. 
Hoe solliciteren? 

De kandidaturen – bestaande uit een gemotiveerde sollicitatiebrief en CV (met opgave van studieresultaten) – worden voor 6 augustus 2012 gericht aan: Prof. dr. Jeroen Deploige, Vakgroep Geschiedenis, Sint-Pietersnieuwstraat 35, B-9000 Gent of aan jeroen.deploige@ugent.be (e-mail). Eventuele sollicitatiegesprekken worden voorzien in de tweede helft van augustus. De betrekking gaat normaliter van start op 1 oktober 2012. Het is toegestaan te solliciteren voor zowel deze betrekking als voor de gelijktijdig verschenen vacature voor een wetenschappelijk medewerker in het project « Perception and performance of social identity in the nascent urban societies of the High Middle Ages ».

About RMBLF

Réseau des médiévistes belges de langue française
Cet article a été publié dans Offre d'emploi. Ajoutez ce permalien à vos favoris.